Соціологічний Хакатон: динамічно, креативно, сміливо і впевнено

15 травня 2017 року на факультеті соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся фінал Першого Всеукраїнського конкурсу студентських проектів «Sociology Hackathon» (http://www.soc.univ.kiev.ua/uk/news/pershiy-vseukrayinskiy-konkurs-socio...) - практичного інтенсиву з розробки проектного рішення. Хакатон був замислений як битва соціологічних ідей не в теорії, але на практиці. Відбувся він завдяки організаційній ініціативі студенток факультету соціології Форостяної Анастасії (1 курс), Жлуктенко Юлії (1 курс), Мелай Валерії (1 курс), Шмендель Марти (1 курс), Яремійчук Ксенії (2 курс), Юхновської Юлії (2 курс), Жикуліної Валерії (2 курс), Байкової Поліни (4 курс) та Сьомкіної Ніни (студентка 4 курсу), як натхненниці та головної організаторки.

Участь у конкурсі взяли 11 команд, сформованих зі студентів соціологів з вищих навчальних закладів Києва, Львова, Харкова та Дніпра. Старт конкурсу відбувся 12 травня на Відкритті Хакатону, на якому учасники обрали теми, менторів (якими постали випускники соціологічних факультетів, роль яких полягала в допомозі командам генерувати ідеї та розробляти власне проектне рішення), ознайомились з правилами конкурсу та вимогами до фінальної роботи. Протягом чотириденного інтенсиву команди працювали над однією з двох обраних за голосуванням тем, а саме «Оцінка ефективності саме онлайн реклами у випадку застосування багатоканальної рекламної кампанії» та «Оцінка змін у структурі українського телебачення за умови запровадження плати за ефірне мовлення телеканалів та кодування супутникового прийому».

Результати своєї роботи команди презентували на Фіналі конкурсу, що публічно відбувся 15 травня. Кожен проект Хакатону мав містити оцінку проблемної ситуації, постановку мети та задач для її вирішення, методичний та методологічний опис запропонованого оригінального підходу, а також оцінку можливостей практичного застосування та реалізації цього проекту. Від учасників очікувалось побачити в їхніх розробках увесь спектр їхніх можливостей як студентів соціологів, які в майбутньому постануть професійними соціальними технологами або аналітиками.

Презентації кожної з команд різнилися одна від одної, були оригінальними та подекуди неочікуваними. І це чудово! Значить креативу немає меж. Найбільш інноваційним проектом від журі була відзначена робота команди «Неометапостмодерн» з ДНУ імені Олеся Гончара, а от команда «Убить социолога» з КПІ імені Ігоря Сікорського вразила жюрі та глядачів своєю публічною презентацією, яка була визнана як найоригінальніша. Переможцем Першого Всеукраїнського конкурсу студентських проектів «Sociology Hackathon» журі відзначили збірну команду «Варімакс». Команда-переможець отримала від партнеру соціологічного Хакатону компанії Kantar TNS Ukraine у розмірі приз у розмірі 10 000 грн., що постало відчутною підримкою студентського гаманця. Та ніхно не залишився без презентів, всі команди отримали сертифікати участі у конкурсі та подарунки від спонсорів заходу. Поважне жюрі, яке було представлене управлінцями та співробітниками провідних компаній в галузі соціології, в завершальному слові на фіналі Хакатону зазначило, що даний конкурс є актуальним для молоді, який допомагає студентам вийти з власної зони комфорту для вирішення практичних задач.

Тож, ось вони - команди-учасники Першого Всеукраїнського конкурсу студентських проектів «Sociology Hackathon»:

1. Переможець Першого Всеукраїнського конкурсу «Sociology Hackathon» - збірна команда «Варімакс»:

1. Сазонова Валерія Віталіївна

2. Підгорний Андрій Вікторович

3. Хелашвілі Аліна Важаївна

4. Малоголовчук Тетяна Олександрівна

5. Зубарєв Роман Андрійович

6. Косарчин Квітослава Юріївна

1. Переможець Конкурсу KNU Sociology Hackathon у жовтні місяці 2016 року – команда «Абажур», КНУ імені Тараса Шевченка

1. Новосьолова Ольга Олександрівна

2. Сова Юлія Юріївна