На веб-порталі видання "Літакцент" вийшла стаття нашого викладача Володимира Шелухіна "Плагіат: звідки в гідри голови?"

На сайті "Літакцент" вийшла стаття викладача кафедри соціальних структур і соціальних відносин Володимира Шелухіна.

"Обговорення теми плагіату серед студентів і науковців нині стало популярним й останнім часом навіть охопило (навколо)літературне середовище, натомість у самій літературі графоманія традиційно слугувала запобіжником цій практиці. Для спеціалізованих дискусій необхідно задати розуміння загальних передумов, що я й спробую зробити, спираючись на дані Міністерства фінансів, Державного комітету статистики, аналітику незалежних центрів (насамперед, CEDOS) та власні узагальнення.

Забігаючи наперед, скажу єдине – не знаю, чи зберігатиме ця тема довший час медійну привабливість – адже плинний новинний дискурс сприяє короткому життю будь-якої теми, але сама проблема буде відчутним викликом для академічного середовища ще довго, а причина полягає в тому інституційному контексті, в якому працюють студенти й науковці, і в якому держава провадить свою освітню політику. Передумови цього явища слід шукати в дисфункціях середньої школи та вищої освіти, цілях державної освітньої політики, депривації середніх прошарків".

Докладніше читайте ОСЬ ТУТ